03 серпня 2021 на території Верхівцевского психоневрологічного інтернату було урочисто відкрито перший в Кам'янському районі пам'ятний знак євреям-жертвам Голокосту.
В заході взяли участь: голова Кам'янської районної державної адміністрації Олег Гапіч, народний депутат України Дмитро Чорний, радник голови Дніпропетровської обласної ради з питань культури Наталія Хазан, депутати Дніпропетровської обласної ради Анатолій Кукса та Світлана Мороз, Верхньодніпровський міський голова Геннадій Лебідь, Верхівцевський міський голова Михайло Світлик, рабин Кам’янського району Леві Стамблер, директор Верхівцевського психоневрологічного інтернату Геннадій Войтов, депутати Кам’янської районної, Верхньодніпровської та Верхівцевської міських рад, представники Об'єднаної єврейської громади України, громадськість.
Відкрив захід операційний директор Об'єднаної єврейської громади України Віталій Камозін, який також був Модератором даного заходу.
Він розповів, що 28 листопада 1941 року на території Верхівцевського психоневрологічного інтернату загинуло 18 людей, 15 з яких були розстріляні, а 3 захороненні живцем.
Ця інформація стала відома лише на початку липня 2021 року. Завдяки співробітництву з керівництвом Верхівцевського психоневрологічного інтернату вдалося в найкоротші терміни здійснити встановлення пам’ятного знаку біля одного з центральних корпусів, де за спогадами старожилів, при будівництві знаходили людські останки.
Встановлення пам’ятного знаку проведене при фінансуванні Об'єднаної єврейської громади України, яка в цьому році встановила вже 36 пам'ятних знаків. Цей знак став першим пам'ятником жертвам Голокосту в новому Кам'янському районі, а заходи з відкриття наймасштабнішими.
Звертаючись до присутніх голова Кам’янської райдержадміністрації Олег Гапіч віддав належну шану загиблим. Він згадав про ті страшні часи Голокосту, та побажав, щоб в українській суспільній свідомості затверджувалися високі ідеали поваги до людського життя та історичної пам’яті. Також він зазначив, що головне збереження правди про Голокост, внаслідок якого під час Другої світової війни загинуло до 6 мільйонів осіб.
Він додав, що встановлення пам’ятних знаків на забутих місцях масового захоронення євреїв та ромів в Україні є знаковою подією у збереженні пам’яті про страшну трагедію для теперішніх та майбутніх поколінь. Це стало можливим завдяки здобутої незалежності нашої держави України, яка 24 серпня 2021 року відзначить свою 30-ту річницю незалежності.
Перед присутніми також виступили народний депутат України Дмитро Чорний, радник голови Дніпропетровської обласної ради з питань культури Наталія Хазан, депутати Дніпропетровської обласної ради Анатолій Кукса та Світлана Мороз, Верхньодніпровський міський голова Геннадій Лебідь, Верхівцевський міський голова Михайло Світлик. Всі Вони подякували Об'єднаній єврейській громаді України за вклад у збереження пам’яті про Голокост та відділи шану загиблим.
Завершився захід поминальною молитвою «Кадиш», яку прочитав рабин Кам’янського району Леві Стамблер, після чого присутні, за єврейською традицією, поклали до пам’ятного знаку каміння.
Кам’янська райдержадміністрація