Відділ інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та екології Кам’янської райдержадміністрації інформує про відповідальність за незаконну рубку дерев
опубліковано 20 листопада 2023 року о 10:05

Заготівля деревини в лісах України регламентується Лісовим кодексом України, Санітарними правилами в лісах України, затверджених постановою КМУ № 555 від 27.07.1995, Правилами поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою КМУ № 724 від 12.05.2007, Порядком спеціального використання лісових ресурсів, затверджених постановою КМУ № 761 від 23.05.2007, Правилами рубок головного користування, затверджених наказом Державного комітету лісового господарства України від 23.12.2009 № 364 та іншими нормативно-правовими актами.

У відповідності до ст. 19 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі мають виключне право на заготівлю деревини. Відповідно до Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою КМУ від 27 липня 1995 року № 555, прибирання хворих та сухостійних дерев в лісі належить до санітарно-оздоровчих заходів. Рішення про проведення санітарно-оздоровчих заходів приймається постійними лісокористувачами на підставі оцінки санітарного стану лісових насаджень.

Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісовий квиток).

Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.

За незаконну порубку і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників;

знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення згідно із статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу:

на громадян – від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,

на посадових осіб – від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу:

на громадян від 60 до 90 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

на посадових осіб - від 600 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 105 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux