Гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС (Долучайся!)
Кам’янська райдержадміністрація, опубліковано 21 грудня 2022 року о 18:31

Гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС (Долучайся!)


1. Тип допомоги: грант

2. Термін дії: до 30 червня 2023 року

3. Територія: вся Україна

4. Вид допомоги: до 100 тис. дол. США

5. Дедлайн: прийом заявок завершиться 15 травня 2023 року

6. Учасник(и): організації громадянського суспільства

7. Виконавець: Pact в Україні

8. Сфера діяльності: інституційна підтримка для організацій та коаліцій національного та регіонального рівня; проектна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня, що спрямована на реалізацію таких заході


Безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Прийом заявок завершиться 15 травня 2023 року.

Доповнено 10 червня відповідями на запитання представників зацікавлених ОГС.

Цей конкурс на отримання грантів оголошується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (далі – «Програма «Долучайся!»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні. Програма «Долучайся!» надаватиме підтримку організаціям та коаліціям на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема зареєстрованим організаціям громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстрованим групам та громадським ініціативам по всій країні. Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях. Більш детальний опис Програми «Долучайся!» наведено тут.

Pact — це міжнародна некомерційна організація, яка працює майже в 40 країнах, створюючи рішення для людського розвитку, які базуються на фактах, керуються даними та належать спільнотам, для яких ми працюємо. Наша візія – процвітаючі, сталі та залучені спільноти, що самостійно визначають шляхи власного розвитку.

Загальна інформація

Постійна зміна контексту в Україні вимагає уваги та оперативного планування задля швидкої адаптації до непередбачуваних змін у політичному та економічному середовищі. Враховуючи це, та відповідно до гнучкого та адаптивного підходу Pact до реагування на нові виклики, Програма «Долучайся!» запроваджує прискорену процедуру надання грантів для підтримки життєво важливих ініціатив, що вирішують невідкладні потреби суспільства.

Сьогодні Україна змушена вести боротьбу одночасно на двох фронтах. Ззовні це неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії в країну, що загрожує життю людей, інфраструктурі та самому існуванню її державного устрою. Всередині країни на першому місці національного порядку денного як для уряду, так і для громадянського суспільства, залишаються боротьба з корупцією, поточні виклики реформування публічних фінансів, державного управління, децентралізації. Крім того, пандемія COVID-19 посилила ці тенденції та продовжує чинити безпрецедентний тиск на уряд, бізнес та суспільство в цілому.

Відданість і здатність України рухатися курсом самозарадності гальмується війною, що розгортається на обох цих фронтах — боротьбою проти повномасштабної агресії Росії, з одного боку, та боротьбою з корупційною спадщиною всередині країни, з іншого. Динамізм українських ОГС часто називають визначальною силою української демократії, яка помітно відрізняє Україну від інших пострадянських країн. Російська агресія, яка загрожує життю українців, суверенітету та територіальній цілісності країни, створює екзистенційну загрозу для українських ОГС, активістів та їхніх ініціатив.

Серед мільйонів тих, хто вимушений був переїхати в межах країни або шукає тимчасового прихистку за кордоном, опинилися і сотні представників громадянського суспільства.

Активісти , які залишилися в країні, живуть у постійному страху стати жертвами викрадення, депортації, переслідування регулярними або парамілітарними силами противника. Багато мирних жителів, які виступають проти агресії, вважаються зниклими безвісти.

Після початку неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії в Україну ОГС більше не можуть вести діяльність у звичайному режимі. Вся інфраструктура українського громадянського суспільства зазнала довготривалої шкоди. Недержавному сектору важко функціонувати, деякі підсектори опинилися на межі виживання. Незважаючи на обставини, cектор адаптується, а його підтримка для громадян України є як ніколи актуальною. Щоб задовольнити невідкладні та нагальні потреби ОГС, Програма “Долучайся!” відповідно адаптує cвій інструмент прискореного надання підтримки.

Мета конкурсу

Метою цього конкурсу є задоволення нагальних організаційних, операційних та програмних потреб організацій громадянського суспільства задля забезпечення їхнього виживання, стійкості та адаптації в безпрецедентно жахливому середовищі, щоб мати можливість перегрупуватися, перезавантажитися та продовжити свої зусилля щодо залучення та допомоги українським громадянам у їхньому прагненні до гуманітарної підтримки, ефективного розвитку громадянського суспільства, місцевого та національного урядування, боротьби з корупцією та забезпечення підзвітності, верховенству права, реалізації виборчого процесу, інклюзивного розвитку (забезпечення прав людей з інвалідністю , внутрішньо переміщених осіб (ВПО), лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерних та інтерсекс людей (ЛГБТІ) та інших вразливих груп; європейської інтеграції та інших потреб, які виникли в результаті агресії Росії та є важливими для громадян та ОГС.

Тематичні пріоритети конкурсу:

Інституційна підтримка для організацій та коаліцій національного та регіонального рівня: 

Забезпечення організаційної сталості, що включає в себе, серед іншого, утримання персоналу, офісних приміщень, обладнання; переміщення/переїзд офісів, забезпечення зв’язку, реалізацію заходів з ІТ-безпеки.

Забезпечення організаційного розвитку, що включає серед іншого проведення стратегічного планування, розвиток нових організаційних підрозділів, залучення волонтерів.

Забезпечення організаційного експертного розвитку, що включає, серед іншого, засвоєння персоналом нових навичок та компетенцій, таких як цивільна оборона, гуманітарна допомога (розподіл товарів), документування порушень прав людини, оцінка екологічних ризиків , робота із засобами масової інформації, покращення комунікаційних навичок, навичок та знань з громадянської освіти для підтримки громадян за допомогою фактологічної інформації.

Забезпечення організаційного управління, яке допоможе адаптуватися до нових умов, що включає, серед іншого, впровадження альтернативної організаційної структури, коригування внутрішніх політик, формування нових мереж і налагодження партнерств як всередині країни, так і на міжнародному рівні, розробку планів післявоєнної відбудови.

Ефективне залучення громадян, що включає, серед іншого, вивчення їхніх потреб та реагування на них, адвокацію ініціатив громадян, отримання зворотнього зв’язку та забезпечення нагляду з боку безпосередніх бенефіціарів.

Проектна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня, що спрямована на реалізацію таких заходів: 

Вивчення безпосередніх потреб громадян, управління та координація з питань допомоги із наявними внутрішніми та/або міжнародними центрами допомоги, в тому числі центрами підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Підтримка активістів та уразливих груп населення, в тому числі на важкодоступних територіях, наприклад, на тимчасово окупованих територіях (крім територій Автономної Республіки Крим та непідконтрольних Україні територій станом на 24 лютого 2022 року у Луганській та Донецький областях).

Адвокація та забезпечення контролю за діяльністю національних та місцевих органів державної влади, інших юридичних та фізичних осіб.

Очікувані результати

Після завершення дії гранту, організації-заявники повинні будуть продемонструвати досягнення деяких або більшості з таких результатів:

Покращення розуміння громадянами основних ролей та обов’язків у демократичному суспільстві.

Підвищення обізнаності громадян щодо питань протидії корупції.

Забезпечення доступу до навчальних ресурсів із громадянської освіти в умовах криз та інших непередбачуваних обставин.

Популяризація творчих підходів до підвищення рівня громадянської освіти серед громадян України.

Забезпечення реалізації ініціатив з формальної (шкільної) та неформальної (позашкільної) громадянської освіти.

Створення партнерств між відповідними державними органами, приватним та громадянським секторами задля просування ініціатив з громадянської освіти.

Проведення дієвих громадських кампаній у сфері адвокації та громадського моніторингу.

Включення питань, що адвокатуються громадянським суспільством, до урядових стратегій та законодавства.

Надання підтримки громадським ініціативам, які передбачають державне та приватне партнерство.

Інституційне впровадження механізмів зворотного зв’язку з ОГС і громадянами на національному і місцевому рівнях.

Підвищення рівня залучення громадян до протидії корупції.

Підвищення рівня залучення громадян до діяльності коаліцій та ініціатив на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Активізація інформаційного обміну та мережування між ОГС місцевого рівня, низовими ініціативами та громадськими активістами.

Інституціоналізація використання інформаційно-комунікаційних технологій для обміну інформацією та взаємодії між ОГС та громадянами.

Інституціоналізація здатності ОГС конструктивно взаємодіяти з традиційними та соціальними медіа.

Підвищення обізнаності громадян щодо державних реформ.

Підвищення обізнаності громадян щодо ролі і значення ОГС.

Підвищення суспільної довіри до ОГС.

Підвищення організаційної спроможнсті ОГС.

Критерії відповідності

Подати заявку мають право офіційно зареєстровані ОГС, незареєстровані групи та громадські ініціативи з усіх регіонів України.

У рамках цього конкурсу Pact не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим інституціям та фізичним особам.

Критерії відбору

Кожна заявка буде оцінюватися за такими критеріями:

Відповідність заявленим цілям і темам конкурсу (25%)

Грунтовність підходу до вирішення проблеми, окресленої в заявці (35%)

Здатність досягти очікуваних результатів конкурсу (20%)

Здатність безпосередньо взаємодіяти та надавати послуги громадянам, залучати широке коло державних та недержавних стейхолдерів (20%)

Орієнтовний строк дії грантів

Незалежно від дати початку діяльності, усі запропоновані програмні заходи мають завершитися до 30 червня 2023 року.

Сума гранту

Очікується, що максимальна сума гранту складе до 100 тис. дол. США на період до 12 місяців. Більші суми також розглядатимуться, якщо вони належним чином обгрунтовані та виправдані.

Заявники повинні подавати бюджет у гривнях.

Будь ласка, зверніть увагу! Pact здійснює виплати грантоотримувачам лише за допомогою банківського переказу, тому незареєстровані групи та громадянські ініціативи повинні подавати заявки на цей конкурс у партнерстві або консорціумі з офіційно зареєстрованими ОГС, які погоджуються обліковувати їх кошти.

Кінцевий термін подання заявок

Кінцевий термін подання заявок відсутній. Це безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають зворотній зв’язок щодо результатів розгляду заявки протягом двох тижнів з дати отримання повного пакету документів в рамках заявки на грант. Ми залишаємо за собою право не інформувати заявників, чиї заявки не пройшли конкурсний відбір. Після 15 травня 2023 року жодні заявки не прийматимуться.

Процес подання заявки

Надішліть заповнені заявки електронною поштою на grants.engage@pactworld.org з темою: «Відповідь на RFA P4767-2021-09».

Повний пакет заявки включає:

(1) Заповнену форму заявки на отримання гранту ( див. нижче).

(2) Додатки:

для зарєстрованих організацій: підтвердження організаційно-правової форми;

для незареєстрованих груп та громадських ініціатив: меморандуми про співпрацю, рекомендаційні листи, гарантійні листи або інші подібні документи, що підтверджують домовленість між групою-заявником та її партнерською ОГС, яка є юридично зареєстрованою.

Будь ласка, прогорніть текст вниз до шаблону форми заявки на отримання гранту, яку ви можете скопіювати в окремий документ, заповнити та надіслати на вказану вище адресу електронної пошти

Додаткова технічна інформація: 

Організаціям, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, буде запропоновано подати деталізований бюджет із супровідним описовим бюджетом.

Організації, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, повинні мати UEI зареєстрований через платформу SAM.gov (дванадцятизначний ідентифікаційний номер, необхідний для всіх заходів, пов’язаних із закупівлями), щоб мати можливість отримувати кошти.

Організаціям, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, буде запропоновано заповнити форму оцінки ризиків і відповідальності грантоотримувача.

Умови

Стандартні умови: для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, застосовуватимуться Стандартні положення USAID для НУО, що зареєстровані за межами Сполучених Штатів Америки.

Неприпустимі витрати. Pact не фінансує закупівлю:

Обладнання та послуг для переривання вагітності.

Сільскогосподарських товарів.

Товарів та послуг для підтримки поліцейської чи іншої правоохоронної діяльності.

Будівельних робіт.

Добрив.

Товарів розкоші та обладнання для азартних ігор.

Військового спорядження.

Автомобілів.

Пестицидів.

Фармацевтичних препаратів.

Обладнання для спостереження.

Вживаного обладнання.

Надлишкового майна, що належить уряду США.

Обладнання для зміни погоди.

Повний перелік неприпустимих витрат наведено у розділах M6, M12, M14, M20, та M29 згаданих вище Стандартних положень USAID для НУО, що зареєстровані за межами Сполучених Штатів Америки.

Дозвіл на використання і розголошення: Подаючи заявку за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в наданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.

Відмова від відповідальності: 

Pact може скасувати цей грантовий конкурс і не підтримати жодну заявку.

Pact може відхилити будь-яку одержану заявку або усі заявки.

Оприлюднення оголошення про конкурс не становить собою зобов’язання Pact щодо надання фінансування.

Pact зберігає за собою право виключити з участі у конкурсі будь-яку заявку на підставі неспроможності заявника дотримуватися вимог конкурсу.

Pact не надає заявникам компенсації витрат, пов’язаних із участю у цьому конкурсі.

Pact залишає за собою право присуджувати грант на основі початкового оцінювання заявок без його подальшого обговорення.

Pact може вирішити фінансувати тільки частину заходів, поданих на конкурсний розгляд, або присудити кілька грантів по конкурсних заходах.

Задля сприяння конкуренції, Pact залишає за собою право не зважати на деякі невеликі недоліки у заявках, які можуть бути виправлені до того, як буде визначено присудження грантів.

Pact може звертатися до заявників, щоб уточнити дані про контактну особу, адресу, а також факт подання заявки на цей конкурс.

Pact може без повідомлення заявника звертатися по відгуки щодо минулих результатів його діяльності до осіб або організацій, зазначених у списку рекомендацій. Pact також залишає за собою право звертатися до інших джерел інформації щодо минулих результатів діяльності заявника, не зазначених ним у заявці.

Подаючи заявку, заявники підтверджують, що вони розуміють умови конкурсу.

Запитання щодо конкурсу

Якщо у вас виникли запитання щодо цього конкурсу, будь ласка, надішліть їх електронною поштою на grants.engage@pactworld.org.

У темі листа необхідно вказати “Questions on RFA P4767-2021-09 – назва організації, що подає запитання.

Відповіді на запитання будуть надаватися щодватижні у форматі відповідей на поширені запитання.

ІнфоДжерело: https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-hrantiv-konsolidujemosya-zarady-peremohy-ukrajiny

 

Відділ економіки та агропромислового розвитку 

райдержадміністрації

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux