Статистика свідчить, що випадків отруєнь стає більше із настанням холодів та початком опалювального сезону. Частіше за все люди отруюються чадним газом через необережність при користуванні приладами пічного та газового опалення. Тому АТ «Дніпропетровськгаз» нагадує, що нехтування правилами безпечного користування газовим обладнанням може становити серйозну загрозу.
Чадний газ – один із найбільш токсичних компонентів продуктів горіння. Навіть невеликі його концентрації можуть викликати головний біль, слабкість та запаморочення, а при наявності 0,5% чадного газу в об`ємі приміщення вже за 20 хвилин людина може втратити свідомість і загинути.
Чому чадний газ може накопичуватися у приміщенні?
Перш за все, він не має запаху та кольору, тому його неможливо відчути. Він утворюється при неповному згорянні газу при нестачі кисню – тобто, у приміщеннях, що погано провітрюються. Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у тих помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям.
Крім того, спричинити накопичення чадного газу можуть засмічені димові та вентиляційні канали. Адже під час згорання природний газ має виводитися по трубі від газового приладу до ДВК. Якщо ж цього не відбувається, чад «осідає» в помешканні та накопичується.
Як запобігти накопиченню чадного газу у помешканні?
Важливо вчасно робити технічне обслуговування газового обладнання, перевіряти стан димових та вентиляційних каналів та робити їх прочищення. Виконувати такі роботи мають лише сертифіковані спеціалісти. Фахівці АТ «Дніпропетровськгаз» мають усі необхідні документи, працюють із сучасним спеціалізованим обладнанням та усувають несправності будь-якого рівня складності.
Під час користування газовими приладами необхідно забезпечити доступ повітря у приміщення. Не слід використовувати газові плити або духовки для опалення помешкань та залишати увімкненими прилади без нагляду.
За допомогою легкої смужки паперу до та під час користування газовими приладами перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах. Для цього прикладіть смужку паперу до отвору димоходу або вентканалу. Якщо смужка тримається – тяга є.
Для запобігання нещасних випадків не користуйтеся застарілими та несправними опалювальними і водогрійними газовими приладами, адже це призводить не тільки до завищених обсягів споживання газу, але й до зниження рівня безпеки. Встановлюйте спеціальне обладнання, наприклад, сигналізатори газу, для виявлення витоків.
Що потрібно робити у разі отруєння чадним газом?
Дотримуйтесь правил безпеки та бережіть себе і своїх близьких!